Představujeme se

Hospic Sv. Jiří, o.p.s.

Hospic Sv. Jiří je obecně prospěšnou společností, která poskytuje služby mobilního hospice lidem nevyléčitelně nemocným, umírajícím. Svou službu hospic zahájil v roce 2014 na Chebsku a od roku 2016 na Tachovsku.  

Konkrétně hospic nabízí lékařskou zdravotní péči a léčbu bolesti v rodině nemocného, sesterskou zdravotní péči v rodině a pohotovost 24 hodin denně sedm dní v týdnu, podporu sociálního pracovníka v otázkách kolem péče o umírající, v případě zájmu kontakt s psychologem či s duchovním, zaškolení členů rodiny v ošetřování nemocného, zapůjčení zdravotních a kompenzačních pomůcek, podporu a pomoc v době po úmrtí nemocného.

Cílem péče je zmírnit bolest a další tělesná a duševní strádání, zachovat pacientovu důstojnost a poskytnout podporu jeho blízkým. Financování našich služeb zvládáme s velkou vděčností díky podpoře okruhu pravidelných dárců, dalším zdrojem příjmů jsou pro nás dary a sponzorské příspěvky firem, církevní dary, příspěvky z nadací, finanční podpora měst a obcí a hlavně spousta benefičních akcí ve prospěch hospice.

Více o službách Hospice Sv. Jiří, o.p.s. poskytovaných na Chebsku se dozvíte na https://www.hospiccheb.cz/

a poskytovaných na Tachovsku  na https://hospictachov.cz/